Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Ev ihtiyacınızı Ziraat Bankası konut kredisi kullanarak 120 ay vade imkanıyla giderebilirsiniz. Almak istediğiniz konutun ekspertiz tarafından belirlenen değerinin %80 oranına kadar konut kredisi kullanabilirsiniz. Ayrıca kredi aldığınız süre içerisinde size özel hayat sigortası, konut sigortası ve deprem sigortası desteği sunulmaktadır. Satın alacağınız gayrimenkul için ipotek koyularak kredi imkanı sağlanmaktadır. Ancak gerekli görülürse ek teminat istenebilmektedir.

Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu yapılabilecek kanallar ise şu şekildedir. Size en yakın Ziraat Bankası şubesi aracılığıyla kredi talebinde bulunabilirsiniz. Web sitesi üzerinden ve internet şubesini kullanarak bu başvuruyu yapabilirsiniz. Ayrıca mobil bankacılık uygulamasıyla, size en yakın Ziraat Bankası Atm’sinden ve Ziraat Bankası çağrı merkezini kullanarak konut kredisi başvurusu yapmanız mümkündür. Ayrıca internet sitesi üzerinden bilgilerinizi girerek almak istediğiniz kredi faiz hesaplamasını yapma şansınız bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Bankadan konut kredisi almak için öncelikle konut kredisi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Başvuru için bir başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra kimlik statüsünde belge (nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi), gelir belgesi, krediye konu olan konutun tapu belge fotokopisi gerekmektedir. Serbest meslekle uğraşanlar için bağlı olunan meslek kuruluşundan alınacak üyelik belgesinin fotokopisi istenmektedir. Tüzel kişilikler adına alınacak kredi için ise şirketin ana sözleşmesinin yayınlandığı ticaret sicil gazetesinin veya gazetelerinin fotokopisi istenen belgeler arasındadır. Bunun haricinde banka şubelerince talep edilen diğer belgeler eklenebilmektedir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Ürünleri

Ziraat Bankası bünyesinde konut kredisi ile ilgili birçok seçenek sunulmaktadır. Konut kredisi, komisyonsuz konut kredisi, ortak konut kredisi, transfer konut kredisi, inşaat tamamlama kredisi, iki yıl sadece faiz ödemeli konut kredisi, konut finansmanı kapsamında ipotekli bireysel finansman kredisi, kentsel dönüşüm kredisi, bireysel işyeri kredisi, çiftçilere konut kredisi ve yurt dışı yerleşiklere konut kredisi bu seçenekler arasındadır.

Ortak konut kredisi ile yüksek tutarlı taksitlerle 2 ile 5 kişinin paylaşımlarıyla ortak kredi imkanı sağlanmaktadır. Başka bankalarda bulunan kredilerinizi kapatmak için transfer konut kredisi ile hizmet verilmektedir. Kentsel dönüşüm kapsamında bina güçlendirmesi, riskli yapının yeniden yapılması ve yerine yeni konut alınması ile ilgili kentsel dönüşüm kredisi seçeneği sunulmaktadır.

Kredi Çok İnternet Sitesi

kredicok.com internet sitesi üzerinden konut kredisi ile ilgili olarak birçok banka hakkında ayrıntılı bilgi almanız mümkündür. Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu hakkında tüm bilgiler site içeriğinde yer almaktadır. Konut kredisinin yanında ihtiyaç ve taşıt kredisi konusunda da bilgi alabileceğiniz bir platformdur.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*