Ziraat Bankasına Kredi Başvurusu İçin Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Ev sahibi olmak her bireyin yaşam kalitesini arttıran en büyük hedefler arasında. Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre konut sahibi olmak en çok tercih edilen yatırım çeşididir. Herkesin ev sahibi olmasını hedefleyen Ziraat Bankası kredi fırsatlarında yeni bir kampanyayı hayata geçirmiştir. Ziraat Bankasının ortak konut kredisi özellikleri ile bireyin veya ailelerin birikim sorunu olmadan ev sahibi olmasını kolaylaştırır.

Ortak Konut Kredisi Vade İmkanları

Müşteriler için kolaylığı sağlayan banka 120 ay kadar vade imkanı sağlar. Ortak Konut Kredisi için 2018 yılında belirlenen faiz oranı 0,98 iken beraber olan ipotek ücreti için ev sahibi olmak isteyenlerden 118 TL ipotek tesis ücreti talep edilir. Yatırımcılar ekspertiz hizmetleri ücreti olarak 498 ila 1.798 TL arası ödeme yaparlar. Ziraat Bankasının sağladığı bir diğer fırsat erken ödeme tazminatıdır. Yatırımcı ortak konut kredisini ister toptan isterlerse erken ödemek için 36 ay vadeyle alınmış bir krediyse geriye kalan kredi borcunun %1i ,36 aydan fazla bir kredi borcu kaldıysa %2 sine varan erken ödeme müşterilerden istenebilir.

Hayalinizdeki Ev İçin 120 Ay Kaldı

120 aya kadar vade ile alacağınız hayalinizdeki konutun ekspertiz değerinin en fazla %80 ine kadar kredi çekebilirsiniz. Gayrimenkul üzerine ipotek gerçekleşir. Eğer gerekli görülürse ek teminat istenir. Kredi süresince hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılmalıdır. Ziraat Bankası 11.05.2018 tarihinden itibaren 500 bin TL ye kadar olan konut kredileri, 10 yıllık vadelerde indirime gitmiş faiz oranını aylık %0,98 olarak açıklamıştır. Ev sahibi olmak isteyenleri oldukça sevindiren bu haber daha az faiz oranıyla konut sahibi olmayı başardı. Yapılan kampanyaların sonucu olarak aylık yüzde 1.25 oranında olan faiz oranı 0,98 e indirildi. Konut finansmanı sistemi ile ev sahibi olmak isteyen aileler almak istedikleri konutu teminat olarak gösterip kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı yakaladı.

En Basit Haliyle Hesaplama

100 bin TL lik kredi tutarında faiz oranı 60 ay vadede %0,98 aylık taksit 2.212 TL iken 120 ay vadede %0,98 aylık taksit tutarı 1.420 şeklindedir.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*